Souboj titánů: Priolite vs Profoto

Duel dvou momentálně asi nejlepších blesků pro akční fotografy. Německý Priolite MBX 500 Hotsync vyzývá švédské Profoto B1 500 AirTTL. Na úvod předesílám, že mě nezajímá, jak se blesky chovají při focení produktů, modelek a podobně, jestli si i po celodenním focení ve studiu drží barevnou teplotu; hodnotím je čistě z pohledu sportovního fotografa. Zajímá mě hlavně dosah odpalovače, výkon blesků při přisvětlování na sluníčku, spolehlivost a přenositelnost.

Technické parametry

Priolite MBX 500 HotSync Profoto B1 500 AirTTL
Výkon 500 Ws 500 Ws
Barevná teplota 5500 K
Modelovací světlo LED, odpovídá 80W halogenu LED, odpovídá 70W halogenu
Nejkratší synchronizační čas 1/8000 s 1/8000 s
Regulace výkonu Po 1/10 EV, 50 kroků, výkon 16 až 500 Ws Po 1/10 EV, 80 kroků, výkon 2 až 500 Ws
Počet záblesků na jednu baterii 200 (při plném výkonu) 220 (při plném výkonu)
Doba nabíjení 1,5 hodiny na 80 %, 2 hodiny do plné kapacity
Baterie Li-Ion, 16 V, 35 Wh, hmotnost 0,6 kg Li-Ion, 16 V, 44,4 Wh
Rozměry 40 × 17 cm 31 × 14 cm
Hmotnost 3,2 kg (včetně baterie) 3 kg (včetně baterie)

 

Zpracování, mechanické provedení

Priolite působí trochu staromódním dojmem. Tvarem jde o prostý válec, jehož kostru tvoří poctivý hliník. Obal je poté tvořen převážně plechem a vše je sešroubované pořádnými šrouby, pouze zadní část je plastová. Zvláštností je systém upevnění na stojan/stativ, který lze posouvat po kolejnici ve spodní části blesku dopředu a dozadu a tím vylepšit vyvážení blesku při používání těžšího příslušenství (velké reflektory apod.). Baterie se vkládá zezadu a její uchycení působí trochu lacině, ale na funkčnost to vliv nemá. Baterie vůbec jako by ke zbytku blesku neladila, ať už třeba hodně retro ukazatelem celkového stavu, nabíjecím konektorem nebo podivným “okem” pro její snadnější vytažení. Vzadu kromě ovládacích prvků najdete i držadlo na přenášení. Ventilátor chladící elektroniku jede od začátku, ale téměř není slyšet. Výbojka je na čelní straně kryta rozměrnou baňkou z mléčného skla. Pro uchycení příslušenství je připraven rozšířený i cenově dostupný bajonet Bowens S. Rozměry blesku jsou úctyhodných 40 × 17 cm (délka × průměr) a hmotnost 3,2 kg včetně akumulátoru.

Priolite MBX-500 Hotsync

Priolite MBX-500 Hotsync

Profoto vypadá moderně již na první pohled, využívá atraktivně tvarovaných kvalitních plastů; kov se nachází jen vepředu kolem výbojky a na objímce, kterou se světlo připevňuje na stativ. Na boku se nacházejí větrací otvory, kterými by se dovnitř mohla dostat voda (a že jsem už měl Priolite zastříkaný od vody při fotografování Velké kunratické). Baterie se vkládá nezvykle zboku a tím, že přesahuje obrys světla, tvoří ne úplně vzhlednou bouli. Jejímu uchycení ani zpracování však nelze nic vytknout a ladí se zbytkem blesku. Světlu nechybí taktéž držadlo, širší a komfortnější než u konkurence, i když umístění vespod se mi zdá jako horší varianta. O chlazení elektroniky se stará větráček, který se rozjede až při zátěži a je zřetelně slyšitelný. Výbojka je zapuštěna pod úrovní čelní plochy a tvoří tak jakýsi základní reflektor; kvůli ochraně ji i zde kryje rovné mléčné sklo. Otvor pro deštník je samosvorný, ale 10mm Lastolite se do něj nevleze, zatímco do Priolite bez problémů. Kromě toho má Profoto vlastní systém uchycení softboxů, reflektorů a podobně. Blesk je viditelně menší s rozměry přibližně 31 × 14 cm a o málo lehčí, váží 3 kg.

Profoto B1 500 AirTTL

Profoto B1 500 AirTTL

Porovnání velikostí. Profoto (šedá barva) je viditelně subtilnější, hlavně pokud jde o průměr tubusu.

Porovnání velikostí. Profoto (tmavě šedá barva) je viditelně subtilnější, hlavně pokud jde o průměr tubusu.

 

Hodnocení (maximum 5 bodů)

Priolite 3 body (-1 bod za velké rozměry a hmotnost, -1 bod za baterii, která nepasuje ke zbytku blesku)
Profoto 4 body (-0,5 bodu za větrací otvory, -0,5 bodu za malý průměr otvoru pro deštník)

Rychlost nabíjení

Měřil jsem rychlost nabití na plný výkon. V obou případech blesky umí signalizovat nabití zvukově (lze vypnout), Priolite ma navíc ještě zelené světélko na horní straně blesku (viz dále).

Priolite MBX-500 Hotsync Profoto B1 500 AirTTL
Čas pro nabití na plný výkon 3 s 2,1 s

Profoto se nabije za cca 2/3 času v porovnání s Priolite. Při fotografování sportu hraje každá sekunda roli.

Hodnocení (maximum 1 body)

Priolite 0 bodů (-1 bod za delší čast nutný pro nabití)
Profoto 1 bod (plný počet)

Ovládací prvky na blesku

Odlišná filozofie pokračuje i pokud jde o ovládání. Zadní stěna Priolite působí opět trochu retro. Jsou tu jen dva displeje – “obyčejné” diodové sedmisegmentovky zelené barvy –, z nichž jeden ukazuje nastavený výkon a druhý rádiový kanál. Kolem displeje se nachází přehršel tlačítek a otočný ovladač pro nastavení výkonu. Ten je dostatečně velký a mechanicky působí kvalitně. Všechna tlačítka jsou membránového typu a zapnutí/vypnutí příslušné funkce indikuje rozsvícení/zhasnutí diody vedle. Každou funkci obsluhuje konkrétní tlačítko, takže není problém se v ovládání ihned intuitivně zorientovat. Bohužel má celý zadní panel dva zásadní problémy:

  1. Na denním světle (a ani nemusí svítit ostré slunce) nejde ani na displeji, ani na signalizačních diodách prakticky nic vidět.
  2. Membránová tlačítka jde dost špatně nahmatat poslepu, stejně tak špatně se mačkají i v rukavicích.

Za zajímavou inovaci považuji klobouček na horní straně tubusu blesku, který svym rozsvícením signalizuje připravenost blesku; není potřeba spoléhat na akustické pípnutí. Klobouček by měl být vidět z více směrů, bohužel stejně jako zbytek trpí tím, že na denním světle není jeho rozsvícení patrné vůbec.

Profoto vypadá moderně i zezadu. Největší plochu zabírá obří podsvícený displej, který je bezproblémově čitelný i na slunci. Zobrazuje veškeré nastavení – výkon, zvolené funkce apod. Změna výkonu je řešena opět otočným ovladačem, který je tentokrát menší, a tak se jím hůře manipuluje. Kromě něj se tu nacházejí už jen čtyři tlačítka a ovládání tak dost často spoléhá na delší podržení, kombinaci zmáčknutí a otočení a podobně, což není příliš intuitivní. Například na přepínání režimů (Normal/Freeze) bez manuálu nepřijdete.

Priolite - ovládací prvky na zadní stěně. Obdélníková část uprostřed je akumulátor.

Priolite - ovládací prvky na zadní stěně. Obdélníková část uprostřed je akumulátor, nahoře pod krytkou jeho mechanický vypínač.

Profoto a velký displej, který dominuje zadní stěně. Hrb na pravé straně je akumulátor.

Profoto a velký displej, který dominuje zadní stěně. Hrb na pravé straně tvoří akumulátor.

Hodnocení (maximum 5 bodů)

Priolite 1 bod (-3 body za nečitelnost displejů a diod, -1 bod za nevýrazná tlačítka)
Profoto 3 body (-2 body za nedostatek ovládacích prvků a za malý otočný ovladač)

Rádiový odpalovač

Oba blesky disponují rádiovým ovládáním přímo zabudovaným v blesku včetně dedikovaného rádiového odpalovače, který se nasazuje do sáněk blesku. Ani jeden z vysílačů nemá tzv. průchozí sáňky, tzn. do něj nejde nasadit třeba další blesk apod.

Rádiový odpalovač Priolite je napájen třemi tužkovými baterkami a je tak poměrně velký a těžký, snad až zbytečně. Patka je kovová, nasazování i sundávání vyžaduje přiměřené množství síly, v sáňkách blesku se odpalovač zajišťuje “staromódním” utahovacím kolečkem. Ovládání je vyřešeno opět fóliovými tlačítkami a jedním diodovým segmentovým displejem a stejně jako v případě ovladačů na tubusu blesku na displeji ani na diodách vedle tlačítek není na denním světle prakticky nic vidět. Fóliová tlačítka lze špatně nahmatat poslepu nebo v rukavicích, na druhou stranu by díky nim mohl být odpalovač slušně voděodolný. Stejně jako u blesku se i odpalovač drží filozofie “jedno tlačítko pro jednu funkci”, což nelze než pochválit. Odpalovač má také jednu zajímavou vlastnost: signál mezi ním a bleskem putuje obousměrně, tzn. co nastavíte na ovladači, projeví se ihned na blesku a naopak. Máte tedy vždy perfektní přehled.

Odpalovač k blesku Profoto je výrazně menší a lehčí a k napájení si vystačí se dvěmi mikrotužkovými bateriemi. Kovová patka se zasouvá a zejména vytahuje velmi ztuha, takže ani není třeba použít utahovací kolečko (nebo spíše páčku, neboť jím stačí pootočit jen asi o čtvrtinu obvodu). Odpalovač disponuje velkým podsvíceným displejem a dostatkem tlačítek, takže je na rozdíl od blesku jeho ovládání ihned intuitivní. To se netýká nastavování výkonu; na odpalovači totiž nezjistíte, jaký výkon je vlastně na blesku nastavený. Pokud potřebujete průběžně přidávat či ubírat, velice brzy se v tom ztratíte. Pomůže pak jen přidávat (ubírat) tak dlouho, dokud nenarazíte na maximum (minimum), což vysílač oznámí pípáním a od této referenční hodnoty se pak odpíchnout. Během používání jsem si všiml ještě dvou menších nepříjemností:

  1. Reakce odpalovače na změnu výkonu je taková “gumová”.
  2. Pokud odpalovač vypnete, fotoaparát automaticky nastaví expoziční čas na X-sync. Takto se pokud vím žádný z odpalovačů, co jsem kdy zkoušel, nechoval. Lze to ale obejít tím, že místo vypnutí celého odpalovače jej necháte zapnutý a vypnete jen příslušnou skupinu blesků (A, B, C).

Rozdíl ve velikosti je opravdu značný

Rozdíl ve velikosti je opravdu značný

Priolite používá tužkové baterie, Profoto mikrotužkové. Profoto také má dvířka bateriového prostoru na pantu, nehrozí jejich ztráta

Priolite používá tužkové baterie, Profoto mikrotužkové. Profoto také má dvířka bateriového prostoru na pantu, nehrozí tedy jejich ztráta

Hodnocení (maximum 5 bodů)

Priolite 1 bod (-1 bod za velké rozměry a hmotnost, -3 body za nečitelnost displeje)
Profoto 2 body (-3 body za nepřehledné nastavování výkonu)

Dosah rádiového odpalovače

Asi největší negativum Priolite spočívá v malém dosahu rádiového odpalovače. V přímé viditelnosti ve městě činil dosah cca 40 m, pokud je ale mezi bleskem a odpalovačem překážka, může být problém klidně i na 10 metrů. V interiérech s dosahem potíže nejsou.

Profoto je na tom lépe, přesto údaji 300 m udávaném výrobcem jsem se nepřiblížil ani náhodou. Při přímé viditelnosti jsem naměřil okolo 60 m, s překážkou ve viditelnosti problém tentokrát nebyl.

Hodnocení (maximum 10 bodů)

Priolite 3 body (-7 bodů za malý dosah)
Profoto 8 bodů (-2 body, přece jen by dosah mohl být větší)

Funkční výbava

Priolite se zaměřuje výhradně na vysokorychlostní synchronizaci, jiné moderní vymoženosti jako TTL zde nehledejte. Blesk neumí vyslat více záblesků rychle za sebou, na sekvenční snímání s bleskem proto taktéž zapomeňte. Blesky lze rozdělit do čtyř skupiny A, B, C a D, v každé skupině může být až devět blesků. 500Ws varianta blesků z nějakého záhadného důvodu nedisponuje proporcionálním modelovacím světlem (prostě svítí vždy naplno, u silnější varianty s výkonem 1000 Ws je tohle napraveno), do studia se tak příliš nehodí. Modelovací světlo je tvořeno diodami bílé barvy. Nechybí ani slave, neboli odpálení zábleskem jiného blesku.

Profoto B1 je, pokud jde o funkční výbavu, zcela jiná liga. Šlo o první studiový blesk na světě, který uměl TTL; zpočátku jen pro Canon, teď už i pro Nikon. TTL se zapíná/vypíná na odpalovači. Při mém testování zpočátku fungovalo dost podivně, až poté jsem si všiml, že jsem měl zapnutou vysokorychlostní synchronizaci (HSS). Tahle kombinace se nemá ráda. Po vypnutí HSS začalo TTL fungovat v podstatě normálně s dvěma poznámkami:

  1. Při nulové kompenzaci byla scéna podstatně světlejší než při svícení systémovým bleskem. Je ale možné, že za to může Canon 1D X, viz tato tabulka kompatibility
  2. Kompenzace expozice se mi nezdála být příliš účinná, navíc umí jen rozsah ±2 EV

Profoto B1 dále umí blýskat na první nebo druhou lamelu (Priolite vždy na první), opět se přepíná na odpalovači. Pro Profoto taktéž není problém blýskat při sekvenčním snímání, podle výrobce až do rychlosti 20 záblesků za sekundu. 

Profoto_sekvence_slabsi_vykon_01

Sekvence 1/3

Profoto_sekvence_slabsi_vykon_02

Sekvence 2/3

Profoto_sekvence_slabsi_vykon_03

Sekvence 3/3

Test blýskání při sekvenčním snímání. Všimněte si, že konzistence jednotlivých záblesků není úplně stoprocentní. Schválně jsem zkusil, jak si stojí systémový blesk a tam se kolísání také objevilo, ale ne v takové intenzitě.

Modelovací světlo u Profota je plně proporcionální, svítí o něco silněji než u Priolite a má nažloutlou barvu. Blesky lze rozdělit do tří skupin A, B a C, v každé skupině může být 8 blesků. Taktéž ani zde nechybí Slave funkce. Další specialitou Profoto B1 (a TTL odpalovače) je možnost upgradovat firmware přes USB. Ostatně tímto způsobem před Vánoci 2014 získal blesk vysokorychlostní synchronizaci; do té doby uměl “jen” TTL.

Hodnocení (maximum 10 bodů)

Priolite 4 bodů (-1 bod za chybějící TTL, – 4 body za neschopnost blýskat při sekvenci, -1 bod za neupgradovatelný firmware)
Profoto 9 bodů (-0,5 bodu za trochu zvláštní chování TTL, -0,5 bodu za kolísání výkonu při sekvenčním blýskání)

Výkon při vysokorychlostní synchronizaci

Jak známo, při použití HSS jde výkon systémového blesku drasticky dolů. Pokud narazíte na výkonový strop (a že se tak stane třeba při fotografování na slunci velice brzy), můžete buď zkusit použít více blesků, nebo dát blesk blíže k fotografovanému objektu, případně nazoomovat bleskovou hlavu a nebo zkusit řešení ultimátní, nákup studiového blesku podporujícího HSS. Oba recenzované blesky disponují výkonem 500 Ws, takže podle papírových předpokladů by měly dodat stejné množství světla. Poměrně značně se ale liší řešením vysokorychlostní synchronizace, které se může, ale nemusí na výsledku projevit. A když už jsem jej na začátku zmínil, tak jsem i otestoval, jak by v porovnání s těmito monstry obstál běžný “malý” systémový blesk Canon 580EX II se směrným číslem 58?

Různé HSS technologie

Každý výrobce přistupuje k vysokorychlostní synchronizaci odlišně. Priolite sází na dlouhou dobu trvání záblesku. Nezávisle na výkonu trvá záblesk vždy cca 1/200 s, což znamená, že po celou dobu pohybu štěrbinové závěrky je scéna osvětlená; stačí jen výboj zahájit těsně před otevření závěrky. Řešení je to jednoduché a teoreticky beze změn bude fungovat s libovolným fotoaparátem. Naproti tomu Profoto zvolilo "tradičnější" přístup a podobně jako systémové blesky vyšle sadu záblesků velmi rychle za sebou, které dohromady pokryjí čas, kdy je závěrka otevřená. Tento způsob je nejspíš náročnější na elektroniku blesku, výbojku a podobně.

Aby byly rozdíly v podmínkách obýváku vidět, zvolil jsem ne úplně typickou expozici 1/8000 s, f/3,5 a ISO 100. Ve všech následujících případech byl blesk nastavený na nejvyšší možný výkon.

Priolite MBX-500 Hotsync

Priolite MBX-500 Hotsync

Profoto B1 500 AirTTL

Profoto B1 500 AirTTL

Canon 580EX II

Canon 580EX II

V testu maximálního výkonu při velmi krátkých časech Priolite jasně vede, na druhém místě je Profoto a třetí Canon. Abych zjistil, jaké jsou mezi blesky “číselné” rozdíly, prodlužoval jsem expoziční čas tak dlouho, až se fotografie z Profota a Canonu jasově vyrovnaly snímku s bleskem Priolite.

Priolite MBX-500 Hotsync, 1/8000 s

Priolite MBX-500 Hotsync, 1/8000 s

Profoto B1 500 AirTTL, 1/2500 s

Profoto B1 500 AirTTL, 1/2500 s

Canon 580EX II, 1/1000 s

Canon 580EX II, 1/1000 s

Porovnáním expozic vychází, že Profoto je přibližně o 1,6 EV slabší a Canon 580EX II je slabší o 3 EV, to vše v porovnání s Priolite. Jelikož velmi často blýskám na plný výkon, handikap Profota je velmi citelný.

A ještě jedno srovnání, tentokrát venkovní. Expozice 1/8000 s, f/1,8, ISO 100, tedy běžné hodnoty při fotografování za slunečného dne.

Priolite MBX-500 Hotsync

Priolite MBX-500 Hotsync

Profoto B1 500 AirTTL

Profoto B1 500 AirTTL

Hodnocení (maximum 15 bodů)

Priolite 15 bodů (plný počet)
Profoto 10 bodů (-5 bodů za výkon nižší o 1,6 EV)

Výkon při časech delších jak X-sync

Na rozdíl od předchozí disciplíny blýskání při časech delších nebo rovných synchronizačnímu času využívám jen občas, naposledy třeba při fotografování večerních Excelent Soldiers. Jak si stojí porovnávané blesky v této disciplíně? Níže vidíte trojici fotografií, pořízených za tmy na běžeckém oválu. Konkrétní exif: 1/200 s, f6,3, ISO 100.

Priolite MBX-500 Hotsync, 1/200 s

Priolite MBX-500 Hotsync, 1/200 s

Profoto B1 500 AirTTL, 1/200 s

Profoto B1 500 AirTTL, 1/200 s

Canon 580EX II, 1/200 s

Canon 580EX II, 1/200 s

Karta se obrátila, při časech pod X-sync výkonově velmi mírně vede Profoto B1, ale rozdíl není zdaleka tak velký, jako v případě vysokorychlostní synchronizace. Profoto má i jistou výhodu v použitém reflektoru, který tvoří menší kužel a tím lépe koncentruje světlo do fotografovaného místa. Také jsem zjistil, že je třeba nezapomenout na odpalovači Profota vypnout HSS režim, jinak světlo blýská viditelně slaběji. Systémový blesk Canon opět nestíhá.

Hodnocení (maximum 8 bodů)

Priolite 7 bodů (-1 bod za mírně horší výkon)
Profoto 8 bodů (plný počet)

Doba hoření záblesku

Na úvod trochu teorie. Výboj blesku není nekonečně krátký, ale má nějakou dobu trvání, která záleží především na konstrukci blesku. Lze ji vyčíst ze specifikací v podobě hodnoty t0.5 nebo t0.1. Čas t0.5 představuje dobu, za kterou poklesne intenzita záblesku na 50 % své špičkové počáteční hodnoty; čas t0.1 představuje analogicky dobu, za kterou poklesne intenzita záblesku na 10 % své špičkové počáteční hodnoty. Na následujícím obrázku je typický průběh blesku. Výboj začíná v čase 1 ms, špičková počáteční amplituda činí cca 0,48, poté výchylka klesá, až v čase okolo 1,5 ms dosáhne zmiňovaných 50 %, dále klesá a v čase cca 2,5 ms dosáhne 10 % počáteční hodnoty. Z toho vychází t0.5 = 1/2000 s a t0.1 = 1/700 s.

Zdroj: wiki.pocketwizard.com

Zdroj: wiki.pocketwizard.com

Jak je to se zmrazením pohybu bleskem?

Dost výrobců uvádí jen čas t0.5; například testované Profoto B1 má hodnotu t0.5 = 1/1000 s. To svádí k přesvědčení, že tisícina sekundy je dostatečně krátká na zmrazení pohybu. Problém času t0.5 je však v tom, že 50% procentní intezita záblesku je stále ještě dost vysoká na to, aby scénu osvětlila, což způsobuje máznutí pohybujícího se objektu, duchy a podobně. Z hlediska schopnosti zmrazit pohyb je tudíž mnohem relevantnější hodnota t0.1, která bývá oproti t0.5 přibližně trojnásobná, což ostatně potvrdil i odečet z výše uvedeného grafu. Pro Profoto B1 tak vychází t0.1 = 1/300 s, což, jak jistě uznáte, není mnoho.

Ostatně podívejte se na výřezy z testovacích snímků. Jedná se o stejné fotografie jako nahoře, tudíž expoziční čas 1/200 s a plný výkon blesků (klikněte pro zvětšení).

Priolite MBX-500 Hotsync

Priolite MBX-500 Hotsync

Profoto B1 500 AirTTL

Profoto B1 500 AirTTL

Canon 580EX II

Canon 580EX II

Priolite má v této disciplíně jasnou nevýhodu kvůli tomu, že jeho výboj trvá vždy 1/200 s. Pro podobné focení se tedy příliš nehodí (lze řešit zkrácením expozičního času, ale tím si přidáváme jiné problémy). Profoto k mému překvapení dopadlo stejně špatně, stejně tak systémový blesk Canon. Při plném výkonu ani jeden z blesků nedokáže zmrazit ani průměrně rychlý běh.

Zbývá dodat ještě jednu důležitou poznámku: doba hoření záblesku se zkracuje se snižujícím se výkonem (netýká se Priolite). Podívejte se na graf z manuálu k Profoto B1:

Závislost doby hoření na intenzitě blesku

Závislost doby hoření na intenzitě blesku

Profoto B1 umí pracovat ve dvou režimech; pro zastavení pohybu se hodí režim Freeze a jak vyplývá z grafu, například při výkonu 8 (tedy 2 EV pod plným výkonem 10) trvá záblesk již jen cca 1/4000 s, neboli čas t0.1 = 1/1400 s, což je pro zmrazení již dostatečné. Podívejte se na následující trojici snímků, na kterých jsem zvolna mával rukou shora dolů:

Profoto B1 500 AirTTL , výkon 10 (plný výkon)

Profoto B1 500 AirTTL , výkon 10 (plný výkon)

Profoto B1 500 AirTTL výkon 9

Profoto B1 500 AirTTL, výkon 9

Profoto B1 500 AirTTL výkon 8

Profoto B1 500 AirTTL, výkon 8

Hodnocení (maximum 5 bodů)

Priolite 2 body (-3 body za příliš dlouhé trvání záblesku)
Profoto 4 body (-1 bod za příliš dlouhý záblesk na maximální výkon)

Celkové skóre a závěrečné hodnocení

Dostali jsme se na samý závěr porovnání, stačí už jen sečíst body.

Priolite – Profoto 36:49

Už před testováním jsem neměl pochyb, že Profoto v porovnání s přehledem zvítězí – jde o menší, lehčí a modernější blesk s bezkonkurenční funkční výbavou. Bohužel ale výrazně zaostává v parametru, pro který jsem si Priolite koupil, a to ve výkonu při vysokorychlostní synchronizaci. Pokud je pro vás, stejně jako pro mě, toto prioritou, pak zvolte Priolite. Ve všech ostatních případech je lepší volbou Profoto.

Více fotografií

Fotografie, které se nevlezly do článku.

Detail posuvného mechanismu pro připojení na stojan u Priolite MBX-500 Hotsync

Detail posuvného mechanismu pro připojení na stojan u Priolite MBX-500 Hotsync

Zde se u Profoto B1 500 AirTTL připojuje akumulátor

Zde se u Profoto B1 500 AirTTL připojuje akumulátor

Priolite MBX-500 Hotsync a šachta pro akumulátor

Priolite MBX-500 Hotsync a šachta pro akumulátor

Kontakty na akumulátoru u Profoto B1 500 AirTTL

Kontakty na akumulátoru u Profoto B1 500 AirTTL

Priolite MBX-500 Hotsync a kontakty pro připojení na akumulátoru

Priolite MBX-500 Hotsync a kontakty pro připojení na akumulátoru

Priolite MBX-500 Hotsync a štítek na akumulátoru

Priolite MBX-500 Hotsync a štítek na akumulátoru

Profoto B1 500 AirTTL a štítek akumulátoru

Profoto B1 500 AirTTL a štítek akumulátoru

Priolite MBX-500 Hotsync zezadu

Priolite MBX-500 Hotsync zezadu

Profoto B1 500 AirTTL zezadu

Profoto B1 500 AirTTL zezadu

BitvaRoku2015_25

Profoto B1 na galavečeru MMA

ExcelentSoldiers2015_16

Priolite Hotsync na freeski akci Excelent Soldiers

Priolite v akci

Priolite v akci

 

Leave a reply

Your email address will not be published.