Jak vznikla fotografie z Excelent Soldiers

Protože se mě několik lidí ptalo, jak vznikla následující fotografie z freestyle ski akce Excelent Soldiers, rozhodl jsem se nechat vás nahlédnout do své kuchyně.

plocha_soldiers2 - Kopie

Snímek vznikl večer, kdy už byla úplná tma a můstek nasvětlovaly jen tři silné halogeny. Fotografoval jsem dlouhým časem 1 s (f4, ISO 50, 70 mm). Fotoaparátem jsem mířil stále do jednoho místa, pouze jsem jím během expozice zakýval nahoru a dolů, čím vznikla ona vlnovka; při nehybném fotoaparátu byla stopa rovná, což nevypadalo tak dobře. O vykreslení závodníka v průběhu pohybu se postaraly blesky – ten úplně první záblesk vlevo byl můj, ty další pocházely od blesků ostatních fotografů. Bylo jich tam dost, i proto je nakonec na fotografii celkem pět siluet.

Snímek bohužel není úplně přesně zaostřený, co je ale horší je pohybové máznutí – výboj blesku Priolite (ˇi dalších dvou blesků vpravo) bohužel není dostatečně krátký, aby zmrazil pohyb. Viz následující výřez:

crop

I přes to ale mám z fotografie radost a povedlo se mi zase něco jiného než dosud. Jaký je váš názor? Podělte se v komentářích.

 

 

4 Comments

 1. by RoKro on 22/03/2015  21:46 Reply

  Hlavně je skvělé, že tě něco takového vůbec napadne zkusit. Ty nápady ti závidím ;-) Ale přeji spoustu dalších.

  • by mk on 22/03/2015  21:56 Reply

   Díky, občas mám ze sebe kvůli tomuhle radost :)

 2. by Ondřej on 15/03/2015  17:13 Reply

  A neužil bys na dlouhé expozice nějaký blesk s kratším zábleskem než Priolite? Fomei Digitalis 400 DC není ani nijak drahý.

  • by mk on 15/03/2015  20:40 Reply

   Souhlasím, ale dlouhé expozice tohoho stylu skoro nefotím, takže mě to tolik netrápí.

Leave a reply

Your email address will not be published.