Best of 2016 a PF 2017

 
Je na čase opět rekapitulovat uplynulý rok. Celkem jsem s fotoaparátem nafotil 71 akcí. Ne všechny najdete na tomto webu, některé byly pořizovány pro jiné účely než pro prezentaci na tomto webu a podobně. Ale i tak je to na hobíka slušný výkon, řekl bych.

Z nové fototechniky mi do batohu přibyl Canon EF 50 F1,2L. Jako jeden z prvních v ČR jsem měl díky Canonu CZ možnost otestovat novinku, Canon EOS-1D X Mark II, přečtěte si první dojmy.

Rok plný zážitků

Fotografoval jsem plno nových sportů, například moderní gymnastiku a badminton z ptačí perspektivy, netradiční boulderingové závody uprostřed města nebo třeba přetahování lanem či konečně psí spřežení v zimě. Několikrát se mi letos podařilo vyrazit za hranice, například na MS v rychlobruslení, ledovou plochou dráhu nebo skoky na lyžích. Mimochodem, nic proti Harrachovu, ale můstek v Klingenthalu je opravdu parádní – moderní, snadno dostupný a hlavně tam nezlobí vítr.

Podařilo se mi po letech zviditelnit v soutěži Czech Press Photo, kdy jsem byl nominovaný mezi nejlepší tři sportovní série s fotografiemi z Erzbergrodea.

A co ve mně zanechalo v roce 2016 nejsilnější dojem? Úžasný byl východ slunce nad rybníkem spojený s fotografováním sportovního rybaření. A přitom taková blbost, chtělo by se napsat. Obdivoval jsem šílenství závodníků, kteří se postavili na start Erzbergrodea a ještě během nedělního odjezdu si slíbil, že za rok jedu stoprocentně zase. A asi nejvíce mě rozvibrovalo, a to doslova, když pár metrů ode mě odstartoval Top Fuel Dragster. To se nedá popsat, to se musí zažít.

Výhled do roku 2017

Hned začátek roku 2017 bude pořádně adrenalinový. Čeká mě totiž má druhá účast na nejslavnější dálkové rally Dakar v Jižní Americe. Kromě toho doufám, že bude v Čechách tuhá zima a že se vydaří zajímavé zimní závody, jako například ledová plochá dráha nebo ledové jachty. Taktéž si doufám udělám výlet na druhý konec republiky, do Ostravy, kde se na konci ledna koná Mistrovství Evropy v krasobruslení. Erzbergrodeo už jsem zmiňoval a možná vyjde i Masters of Dirt neboli nabušený freestyle motokros ve Vídni. Už se nemohu dočkat.

Přeji vám, ať se váš rok 2017 vydaří nejen fotograficky, ale i v dalších oblastech. A teď už dost řečí, přináším vám výběr mých nejlepších snímků za rok 2016.

1 Comment

Leave a reply

Your email address will not be published.