Testuji, testuješ, testujeme

Je tu pátek a s ním opět zajímavosti. Určitě každý se před koupí fotopříslušenství pokouší zjistit co nejvíce informací. Buď se poradí se známými nebo se zeptá na diskusních fórech nebo vyhledá recenze a testy. A právě o nich můj bude dnešní příspěvek – weby zabývající se testováním fotoaparátů, objektivů a všeho příslušenství. A abych nikomu nenadržoval, vezmu to podle abecedy.

Bythom.com patří Thomovi Hoganovi. Thom je Nikonista a na jeho webu je to pochopitelně znát. Kromě všemožných testů fototechniky od Nikonu nabízí i možnost objednat si jeho knihy o jednotlivých modelech zrcadlovek. Na své si přijdou ale i příznivcí z jiných táborů, najdou se tu totiž i užitečné rady a tipy z praxe nesouvisející se značkou fotoaparátu.

Digital Photography Review neboli dpreview je asi nejznámější fotografický web. Najdete tu zejména propracované recenze fotoaparátů, ale poslední dobou začal Paul Askey s kolegy testovat i objektivy. Samozřejmě nechybí ani novinky, preview, rozsáhlé diskusní fórum a další.

DIWA laboratoře mají svoji vlastní propracovanou metodiku, jak testovat fotoaparáty a objektivy.

DXO Mark se zaměřují na testy obrazové kvality fotoaparátů. Jdou na to hodně vědecky a jednotlivá měření můžete mezi sebou srovnávat. Vše je přehledně vysvětleno a zobrazeno v interaktivních grafech.

Slovinský web o fototechnice E-fotografija.si je další z těch klasických - novinky, recenze, ale i návody třeba na Photoshop, testy paměťovek a další.

Lenstip.com je opět "běžný" web s recenzemi převážně objektivů. Ale když se podíváte lépe, najdete v sekci Articles dva výborné testy UV filtrů a polarizačních filtrů.

Na webu Michaela Reichmanna s názvem Luminous Landscape nenajdete studiové testovací obrazce, zato ale neocenitelné postřehy ze skutečné praxe a z testů v terénu.

Optyczne.pl, to je internetový magazín našich severních sousedů. Novinky, recenze, fórum, to všechno zde naleznete. Kdo neumí polsky, může použít Google translator.

Photozone asi netřeba představovat, zaujímá přední příčku mezi weby zabývajícími se testy fototechniky. Navzdory německé doméně je web v angličtině a zaměřuje se hlavně na recenze objektivů. Kromě oficiálních testů můžete i procházet tabulky s uživatelskými hodnoceními.

Rob Gailbrath se věnuje oblasti, která stojí mimo hlavní zájem většiny fotografů, a sice testování rychlosti CF a SD karet. Stačí si vybrat model fotoaparátu a typ karty a můžete porovnávat.

Slrgear.com je stránkou, nabízející množství testů. Kromě redakčních testů tu najdete i hodnocení uživatelské.

The Digital Picture je zajímavý web především pro majitele Canonů. Kromě samotných testů nabízí i různé tipy a návody, zajímavý je také porovnávač objektivů.

To by bylo pro dnešek vše, pokračování za týden.

Poznámka na závěr: drtivá většina výše uvedených webů je v anglickém jazyce. Pokud jím nevládnete, pomůže vám Google Translator.

Leave a reply

Your email address will not be published.