Paddy a posuvníky v TouchOSC

Jak nastavit v TouchOSC posuvníky, aby fungovaly v Paddy for Lightroom? Je to jednoduché. Nepřehlédněte také předchozí článek o tom, co Paddy umí.

Posuvník vytvoříte kliknutím pravým tlačítkem na pracovní ploše TouchOSC a volbou Fader H (horizontální) nebo Fader V (vertikální). Vlevo na záložce OSC si zvolte, zda má být výchozí pozice posuvníku uprostřed (pak zaškrtněte Centered) nebo vlevo (pak nezakšrtávejte nic). Rozsah hodnot, které lze posuvníkem nastavit, napište do Value range; na obrázku níže upravuji posuvník Expozice, který má nulu uprostřed a rozsah v Lightroomu od –5 do +5.

1

Na záložce Midi je potřeba posuvník svázat s konkrétní funkcí Lightroomu. Správné hodnoty pro Channel a Number najdete v Paddy, konkrétně v sekci Midi: Sliders. Na obrázku níže vidíte, že posuvník Expozice má Channel 1 a Control (Number) 3.

2

Pokud nevíte, kde se která funkce skrývá, můžete použít i hledání (Search vpravo nahoře)

Obě čísla vyplníte v editoru a výsledek pak vypadá takto:

3

Tímto způsobem tedy vytvoříte posuvníky, které budou (obousměrně) spolupracovat s Lightroomem a jejichž rozsah bude odpovídat možnostem LR.

Co dál?

Zajímalo by mě, zda lze vytvořit ovládací prvek, kterým by šlo posouvat fotografii při zvětšení 1:1? Na klávesnici sice jakž takž funguje Page Up a Page Down (posun nahoru, dolů) v kombinaci se Shiftem (doleva doprava), bohužel ale Paddy momentálně přes Midi neumí posílat stisk klávesy. Pokud máte nějaký tip, budu za něj rád.

Leave a reply

Your email address will not be published.