Testuji, testuješ, testujeme 2

Druhý díl přehledu webů, zabývajících se recenzováním fototechniky.

Web se zvláštním názvem 16-9 má v popisu heslo: pokud to nerozbiješ, zkus to! A proto zkoušejí i takové věci, jako Nikkor 14-24 na Canonu 1Ds a podobně.

Bob Atkins, známé jméno a spousta informací. Jen přečíst všechny články a návody na fotografické téma vám zabere mnoho hodin.

Web Camera Labs byl založen v roce 2005 a soustředí se jak jinak než na recenzování. Pokud se vám nechce číst, můžete se seznámit s fototechnikou i prostřednictvím videorecenzí.  Kromě toho zde najdete i rady a návody pro začátečníky.

Internetový magazín Digital Kameravedle obligátních novinek a testů hardwaru nabízí i seznámení s programy, které by fotografy mohly zajímat nebo třeba slovníček pojmů. Němčina (nebo Google Translator) je ale nutností.

ePHOTOzine, to je všehochuť na společné téma – fotografování. Recenze, tipy, triky, návody, kalendář výstav, ankety, e-obchod… prakticky vše, na co si vzpomenete.

Fotopolis je další z polských webů, nabízejících testy fotoaparátů a příslušenství.

Kdo by neznal Kena Rockwella. Za ty roky, co se věnuje fotografii, mu rukama prošlo nespočetně kusů fototechniky, ke všem najdete na jeho webu stručné povídání.

Web Photography Review by se  dal stručně charakterizovat jako uživatelé uživatelům. Najdete tu spoustu uživatelských hodnocení fotovýbavy. Pochopitelně je třeba je brát trochu s rezervou, málokdo kritizuje něco, co si za drahé peníze koupil. Na druhou stranu tu ale zase najdete postřehy, které v klasických recenzích nebývají.

PopPhoto je zkratka pro Popular Photography. A pro popularizaci toho dělá hodně – testuje, bloguje, radí, ukazuje galerie…

Pokud byste pořád neměli všech těch testů dost, můžete si zkusit otestovat svoje vlastní vybavení. Testovací obrazec a návod, co a jak, máte tady.

Za týden se podíváme, kde všude se dají najít informace o fotobrašnách, fotopouzdrech a fotobatozích.

2 Comments

 1. by Honza on 25/09/2009  10:51 Reply

  :D ahá, teď jsem si všim i prvního dílu. Takže se omlouvám za spam ;)

 2. by Honza on 25/09/2009  10:50 Reply

  Výbornej poleskej server je: www.optyczne.pl
  kde v sekci "Testy" na horní liště najdete testy hodně objektivů, ale i zrcadlovek a dokonce i test filtrů.

  Dakší profláklej server je: www.photozone.de

  ale i: www.slrgear.com

  pro nikoňáky i pohodář Thom Hogan: www.bythom.com (testy DSLR i skel v horní liště "nikon")

  a další a další ;)

Leave a reply

Your email address will not be published.