Minivýstava již tento čtvrtek

Přijďte 17. května 2012 na vernisáž malé výstavy mých sportovních fotografií v rámci knižního veletrhu Svět knihy. Veletrh se koná od 17. do 20. května v Průmyslovém paláci na pražském Výstavišti na stánku Computer Pressu a Albatros Media. Vernisáž proběhne ve čtvrtek 17. května od 13 hodin. Pokud ještě nemáte, tak na místě si budete moci zakoupit mou Velkou knihu sportovní fotografie a já vám ji rád podepíšu. Pokud už ji máte, tak si ji nezapomeňte přinést s sebou. Těším se na vás!

Jediná česká kniha, která si klade za cíl naučit vás fotografovat sport! Skvělé snímky zvládnete pořídit na jakémkoli klání nebo závodu i vy, stačí jen osvojit si postupy a techniky, které vám v knize představí zkušený fotograf. Inspirujte se řadou skvělých fotografií a začněte nacházet neobvyklé pohledy a vlastní jedinečný přístup.

Vydal Computer Press, 208 stran, 397 Kč.

Zajímá vás, jak pracují profesionální fotografové? Jaké postupy a fígle se skrývají za skvělými snímky nejrůznějších sportovních výkonů? Chcete se naučit vše, co je nutné, abyste dokázali fotografovat jakýkoli sport, ať již jde o okresní přebor nebo ligové utkání? S knihou Martina Kozáka máte šanci vstoupit do světa jedinečných momentů.

Na 208 stranách se dozvíte vše potřebné od volby vhodné fotovýbavy přes shánění informací o sportovních událostech, přípravě na ně až po chování na místě. Naučíte se ovládat svůj fotoaparát tak, abyste se dokázali vypořádat s různými světelnými podmínkami, rychlou akcí a podobně. Pátá kapitola přináší výčet jedenácti nejpopulárnějších sportů – atletiky, boxu, dostihů, fotbalu, hokeje, plavání, rallye, skateboardingu, tance, tenisu a zimních sportů s jejich přednostmi i záludnostmi. Dozvíte se, jak tvořit lepší sportovní fotografie než konkurence, jak si hrát se záběrem. Tipy a triky se přiučíte v předposlední, páté části. Závěrečná šestá kapitola se věnuje zpracování fotografií, třídění, publikaci a výběru vhodných snímků pro různé příležitosti.

Martin Kozák začal intenzivně fotografovat sport a sportovní reportáže v roce 2004, kdy se vydal na dostihy ve Velké Chuchli, a za tu dobu již s fotoaparátem navštívil téměř 300 sportovních akcí nejrůznějšího rozsahu. Své zkušenosti zúročil například při práci pro ČTK, Pražský deník, Český svaz tanečního sportu nebo Českou asociaci Sport pro všechny. Mezi největší úspěchy zatím patří 3. místo na soutěži Sport amatér foto 2007 a účast na Czech Press Photo 2007. S jeho prací a aktuálními postřehy ze světa fotografování se můžete seznámit na stránkách www.martinkozak.com.

Partnerem vernisáže je společnost Canon, které patří velký dík za vstřícnost a zajištění kvalitního tisku všech vystavených fotografií. Vážíme si spolupráce s předním světovým dodavatelem řešení pro zpracování obrazu a věříme, že i v budoucnu budeme mít příležitost spojit síly k přípravě podobných událostí.

 

2 Comments

  1. by krenek michal on 19/05/2012  21:25 Reply

    byl sem na vystave, ale tohle jsem nejak minul..skodaze jsem to nevedel drive

    • by mk on 19/05/2012  21:51 Reply

      Hlavně jak jsem to všude rozhlašoval

Leave a reply

Your email address will not be published.