Lightroom tipy: změna výchozího nastavení

V tomto dílu užitečných tipů pro Lightroom vám ukážu, jak aplikovat některá nastavení na fotografii automaticky během importu. Jde o první z několika tipů, které by vám měly ušetřit práci při úpravě fotografií.

Nepřehlédněte: další díly tipů pro Lightroom

6 Comments

 1. by Martin Ševčík on 19/03/2014  16:38 Reply

  Tak už jsem přišel na to, kde dělám chybu. No jo, byl jsem rychlejší než to Tvé video. :D Ono se to nastavení neprojeví po kliknutí na další již importovanou fotku, ale až při novém importu, ale teď bacha a zajímá mě, jestli to dělá i Vám nebo je závada jen na mém přijímači ... pokud jsem zapnul, resp. zaškrknul jako novou defaultní hodnotu i "nastavení profilu", tak při novém importu se sice ukáže jako zapnutá, ale s tím samým objektivem, pro který jste ji vytvořili, takže pokud jste mezi tím prohodili skla, je možné, že ten profil máte nastaven špatně. Aspoň mi to tak dělá.

  • by mk on 19/03/2014  23:29 Reply

   Zkus u volby korekce podle profilu změnit Setup na Auto (nebo Default)

 2. by Martin Ševčík on 19/03/2014  15:32 Reply

  Sakra chlapi, co dělám špatně? Vezmu fotku nastavím si výchozí parametry (ostření 0, šum 0, zapnu profil a opravu aberace), potvrdím je jako defaultní hodnoty, přejdu na další fotku ... a nic. A můžu dělat to samé. Protože už z dřívějška jsem nevěděl, že tam něco takového je, tak jsem to řešil pressetama, ale tohle řešení by se mi zamlouvalo více, ale jaksi mi to nefunguje a nevím, co dělám špatně. :(

 3. by Martin on 28/02/2014  15:00 Reply

  Díky moc. Připojuji se k prosbě Milana. Také prosím o tipy ohledně doostřování.

 4. by Ivan on 27/02/2014  15:59 Reply

  No super, na tento postup som dlho nevedel prísť, vďaka aj za celý seriál tipov o LR. Teším sa na ďalšie pokračovanie! Ahoj Ivan.

 5. by Milan on 27/02/2014  11:13 Reply

  Díky za tyhle tipy, přesně to jsem potřeboval.
  V nějakém dílu bych velmi rád viděl i tvoje postupy při doostřování (i při exportu a v závislosti na výsledném rozlišení), pokud je to možné. Občas je to docela věda a opomíjí se to. :)

Leave a reply

Your email address will not be published.