Jedu na Dakar (2): akreditace a kolik to všechno stojí

Zajímá vás, jak je to na Dakaru s novinářskou akreditací? Jednoduše. Stačí si ji koupit. Jak moc za ni zaplatíte záleží na statusu, jaký máte. Nejlevnější akreditaci mají “praví” novináři, kteří jsou schopni doložit, že pracují pro nějaké zpravodajské médium, pomůže třeba i AIPS Media průkaz a podobně. Takového novináře pak stojí akreditace pouhých 3 200 € (slovy třitisícedvěstě Euro). Pokud nejste novinář, přijde vás akreditace na dvojnásobek! Tohle všechno se týká permanentní akreditace na celý závod. Dále je ještě možné zažádat o akreditaci na jednotlivé etapy, ale maximálně na 5 etap. Žádost se vyplňuje online a uzávěrka byla 30. listopadu.

KOZAK - Dakar accreditation

Potvrzená akreditace

K tomu, abyste se mohli pohybovat po trati závodu, potřebujete vozidlo, kterému se říká press car. Musí splňovat nějaké pořadatelem stanovené podmínky a projít homologací; například musí být vybaven ochranným rámem apod. S trochou nadsázky se dá říci, že je to takový malý závoďák. A podle toho samozřejmě i stojí. Press car si musíte sehnat a vybavit sami a nějak ho dopravit na místo. Náš pluje spolu s ostatními press cary i závoďáky z Evropy lodí, cena za transport 3 900 €. K tomu si připočtěte povinné pojištění 1000 € na vůz.

Zbývá už jen cca 1 100 € za zpáteční letenku do Buenos Aires a máte zhruba představu, kolik stojí tým účast vlastního fotografa/kameramana novináře na Dakaru.

1 Comment

  1. by Jk on 21/12/2014  18:34 Reply

    To je jen pisici novinar. Kameraman, resp. TV akreditace je mnohem drazsi, resp. je cena dvojnasobna + je tam polozka "prava" a ta je individualni podle toho pro co/koho natacis :-)

Leave a reply

Your email address will not be published.