20 GB prostoru zdarma na novém úložišti Copy

Úložišť podobných Dropboxu je jako hub po dešti, Copy ale láká na velmi zajímavou dostupnou kapacitu. V základu získá každý uživatel 15 GB prostoru, využijete-li však mou pozvánku, bude vám (i mně) automaticky připsáno dalších 5 GB. Tedy ne úplně automaticky, ještě musíte nainstalovat některého z klientů. Ostatně bez něj je Copy poloviční. Hned do začátku je přichystána aplikace pro operační systémy Windows, MAC OS a Linux a samozřejmě pro mobilní zařízení se systémy iOS a Android; verze pro Windows Phone zatím chybí.

Rozesláním pozvánek tedy můžete kapacitu své schránky snadno navýšit, momentálně se dokonce zdá, že navyšování nemá limit. Registrace je jednoduchá a rychlá, stačí jméno, příjmení, email a heslo a v potvrzovacím mailu kliknout na potvrzovací odkaz.

Desktopové i mobilní aplikace nabízejí náhledy jak obrazových souborů, tak pdf, office dokumentů a dalších, dokonce i RAWů – alespoň tedy Canon CR2 funguje. Na různých počítačích lze sdílet jen konkrétní složky, můžete si nechat vygenerovat veřejný link, dokonce nechybí ani verzování. Limit velikosti souboru tu není žádný.

Copy a zálohování

Tak velký prostor samozřejmě vybízí k zálohování, v našem případě fotografií. Jak je to ale s bezpečností dat u neznámé společnosti? Inu, těžko říct. Stejně jako u Dropboxu využívá dedikovanou složku, jejíž obsah se synchronizuje na server a případně do dalších zařízení. V případě výpadku serveru, eventuelně kompletního zrušení služby, máte data stále u sebe na disku a o nic nepřijdete.

 

Leave a reply

Your email address will not be published.