Zasněžený pátek

Další týden utekl jako voda a fotografický víkend je za dveřmi. Pro ukrácení čekání doufám poslouží následující výběr zajímavých fotografií ze světa.

Sněhová nadílka

The Boston Globe jsem si opravdu oblíbil, protože jeho výběry nemají chybu. Tentokrát se podíváme na událost, která postihla i Českou republiku - sněhové přívaly v posledních dnech. Odpočiňte si od prohazování chodníků a podívejte se na tyto krásné fotografie.

Z ptačí perspektivy

Jako další je na řadě jiný živel, vzduch. Fotografie z výšky jsou pro většinu lidí něčím netradičním a tajemným. Co ze země vypadá obyčejně, ze vzduchu dostane úplně jinou dimenzi. Mistrovství ve fotografování shora dosáhl známý krajinkář Yann Arthus Betrand. Dnes je ale na řadě výběr Reuters.

Foto pod lupou

Olympus BioScapes je netradiční fotografická soutěž. Proč netradiční? Předmětem soutěže jsou totiž fotografie života pod světelným mikroskopem. Soutěž tedy není pro všechny, bez příslušné techniky se neobejdete a jen fotoaparát nestačí, ale výsledky rozhodně stojí za shlédnutí.

Dakar

Dakarská rally je považována za nejtěžší motoristický závod světa. První ročník se konal v roce 1979 a původně trasa vedla z Paříže do Dakaru v Senegalu; odtud taky pocházi název Rally Paříž-Dakar. Nicméně politická situace a hrozby teroristických úroků si vyžádaly změny trasy a v roce 2008 dokonce úplné zrušení závodu. Letošní závod vede stejně jako loni po Argentině a Chile a oproti dřívějším africkým je pestřejší a fotogeničtější; závodníci projedou hory i poušť, včetně legendární pouště Atacama, nejsuššího místa na světě. Během 16ti dnů najedou přes 9000 tisíc kilometrů

Best of 2009

Své výběry toho nejlepší z roku 2009 vydaly snad všechny velké redakce a agentury. Hezký přehled je na webu Roba Galbraitha. Skromně přidávám odkaz i na svoje best of, pokud ho ještě někdo neviděl.

Věštba

Na konci trochu něco jiného. Thom Hogan vydal svoji předpověď fotografického vývoje pro rok 2010. Hned na začátku článku je odkaz, kde se můžete podívat, jak mu vyšla ta minulá předpověď. Text je dost dlouhý a v angličtině, pro neznalé naštěstí existuje Google Translator, překlad je docela čitelný.

Leave a reply

Your email address will not be published.