Zajímavé odkazy

Web Pixcetera vyhlásil výsledky soutěže Nature’s Best Photography neboli nejlepší fotografie s tématikou přírody. Pokud holdujete jinému žánru, stačí se proklikat na konec na nabídku vítězů jiných soutěží jiných kategorií.

pixcetera

Foto Dne

Německý zpravodajský deník Die Presse nesmí chybět mezi ostatními a i on vydává foto dne.

des_tages

Katastrofa v Bhopalu

Město Bhopal v Indii je známé po celém světě, i když by jeho obyvatelé dali nevímco za to, aby se tak nikdy nestalo. V roce 1984 zde došlo k nešťastné nehodě v chemičce vyrábějící pesticidy; z jedné nádrže se uvolnilo ohromné množství jedovatého plynu a zamořilo město. Postiženo bylo půl milionu lidí. Odhady ohledně počtu zemřelých se různí a pravděpodobně se nikdy nedozvíme přesné číslo, nejhorší scénáře se zastavily na číslu 8 až 10 tisíc mrtvých během prvních tří dnů a celkem až 25 tisíc mrtvých v následujících letech. I o čtvrt století později se lidé stále potýkají s následky tohoto neštěstí.

bhopal

Pouť do Mekky

Mekka je centrem islámského světa, rodištěm proroka Mohameda a místem vzniku islámu. Každoročně se miliony věřících z celého světa vydají na svatou pouť do Mekky. Jak vypadala ta letošní očima fotografů agentury Reuters se můžete podívat nyní.

mekka

1 Comment

  1. by Norri on 05/12/2009  01:22 Reply

    Ty galerie na Pixcetere jsou bomba...tak nejak tusim, ze takove fotky nikdy neudelam :-(

Leave a reply

Your email address will not be published.