Veselé historky z fotografování II

Stejně jako herci mají své veselé historky z natáčení, zajímavé situace se dají zažít i při fotografování. Dostanete se na místa, kam normální člověk nemá přístup a zažijete nevšední situace.

Na šachovém turnaji jsem se dal do řeči s nejstarším českým šachistou p. Houskou. Nehrál, byl tam jen jako divák, a proto mu nic nebránilo být mi neustále v patách a radit, odkud a koho mám fotit. Trochu mi s tím lezl na nervy, ale nakonec mi přinesl lístek na pivo a zapózoval u šachovnice.

Pro fotku je kolikrát třeba přinášet i oběti. U skoků do vody jsem dostal nápad, vzít skokana částečně z pod hladiny. Za tím účelem jsem vystřihl do igelitové tašky otvor, navlékl ho na UV filtr na objektivu a pečlivě oblepil z obou stran izolační páskou. Vypadalo to divně, ale co už. Na místě jsem foťák v igelitce ponořil částečně do vody a vyfotil jednu sekvenci skoku. Následná kontrola vodotěsnosti objevila hezkou hladinku vody mezi UV filtrem a přední čočkou objektivu a bylo po focení. Ale skončilo to happyendem, objektiv přežil bez úhony.

K úhoně ale došel fotograf, konkrétně druhý den focení na taneční soutěži Brno Open. Měl jsem za sebou snad už dvacet hodin s přístrojem na krku a na prostředníčku mé pravé ruky se začalo objevovat otlačení v místech, kde se opírá o vybrání v gripu. Pomohlo až obvázání náplastí od sličné tanečnice.

Rád vzpomínám na jedno focení v Divadle Na Fidlovačce. Tehdy měla na inscenaci své hry přijet její německá autorka a já dostal za úkol ji vyfotit při děkovačce. U vchodu si mě vyzvedl sám ředitel divadla Tomáš Töpfer a protáhl mě za scénou, kde právě vrcholilo představení. Dával jsem si hlavně pozor, abych v té tmě o něco nezakopl. Po skončení jsem šel do divadelního klubu a dal si pivo s herci.

Někdy ale všechno neproběhne tak hladce. Focení koncertu Ivy Bittové v kostele bylo domluvené, přesto mě nakonec dovnitř nepustili, protože si zpěvačka nepřála, aby vystoupení někdo rušil.

Na tiskovkách, křtech a večírcích bývá spousta jídla zdarma. Takhle jsem na tiskové konferenci s Michalem Prokopem ochutnal pravou polévku Gazpacho. Fanoušci Červeného trpaslíka určitě znají, pro ostatní dodávám, že polévka se podává studená a bylo by velké faux pas, stěžovat si u číšníka, že ji chcete ohřát. Studené bylo i pivo, na které nás pozvali traťoví komisaři na autodromu v Mostě.

A na závěr ještě jedna rada pro fotografy rally: když se na vás řítí auto, nadskočte. Je to prý lepší než mít přeražené nohy (osobně nevyzkoušeno) :)

Určitě jste při focení zažili taky něco veselého nebo zajímavého, tak se podělte v komentářích.

A naposledy připomínám, že v sobotu 8. 8. knčí letní soutěž!

Leave a reply

Your email address will not be published.