Stáhněte si moje rozložení ovladačů pro Paddy

Slíbil jsem, že až budu mít navržené své rozhraní pro ovládání Lightroomu z iPadu prostřednictvím Paddy, že ho dám k dispozici. Sice se ještě mírně vyvíjí, ale základ už mám. Podotýkám ještě, že to, co vyhovuje mně, nemusí vyhovovat vám, protože každý máme jiné návyky.

Stahujte ZDE.

Moje rozvržení

Ovladače pro modul Library jsou navržené tak, abych mohl provést základní vytřídění fotografií (Pick/Reject, kontrola v měřítku 1:1) a přitom iPad mini držet na výšku v obou rukou a používat jen palce – díky rozměrným tlačítkům jej lze takto ovládat poslepu, aniž by hrozilo, že stisknu něco jiného. Chybí natočení fotografií o 90°, které se mi zatím nepodařilo zprovoznit.

Photo 06.05.14 20 31 23

Library

Ovladače pro modul Develop jsou navrženy k používání levou rukou, zatímco pravá spočívá na myši. Řazení ovladačů odpovídá mému postupu: nejprve šipkami vyberu fotografii, pak následuje ořez, Paste úprav, zkopírovaných ve schránce a v případě potřeby i doladění jednotlivých nastavení. Pro jemné přenastavení slouží tlačítka + a -, pro hrubší použiji přímé tahání za posuvník. Posuvníky jsou samozřejmě seřazeny v tomtéž pořadí, v jakém se vyskytují v Lightroomu. Ostatní méně důležité ovladače, které používám jen příležitostně, jsou v pravé části. Ty, které používám ještě méně často, ovládám přímo v Lightroomu. Ještě mám v plánu přidat tlačítko pro Undo.

Photo 06.05.14 20 31 28

Develop

Dojmy z Paddy po delším užívání

Paddy ve spojení s iPadem používám již asi měsíc, a tak mám pár dalších postřehů. Většinou funguje bezchybně, ale občas zazlobí: ovládání z iPadu na začátku někdy nefunguje, je třeba restartovat TouchOSC Bridge nebo i Lightroom (spolu s Paddy), občas vypadne šipka dopředu (zajímavé je, že šipka dozadu a další ovladače fungují).

Odezva posuvníků ve spojení s TouchOSC Bridge je téměř okamžitá. Displej iPadu je citlivý a přesný, takže nečiní potíže ani jemná práce s posuvníky. Suma sumárum přináší Paddy s iPadem určitě zrychlení při zpracování většího množství fotografií a jsem s jeho užíváním spokojený.

Leave a reply

Your email address will not be published.