best of 2009

Konec roku 2009 se neúprosně blíží a je na čase jej zrekapitulovat, jak jinak než fotograficky. Navšívil jsem letos s fotoaparátem 68 sportovních akcí od malých po velké a pořídil na nich 33 500 fotek, to znamená průměr 494 záběrů na akci. Pokud bych měl jmenovat nejzajímavější akce, tak jsem si určitě užil nádherný zvuk závodních motorů při Ferrari Racing Days, líbilo se mi na dráhové cyklistice a samozřejmě nemohou chybět taneční soutěže. Na opačném konci žebříčku zaujímá místo freestyle frisbee, nad kterým jsem opravdu nezvítězil (a ani jsem z něj nedělal galerii, takže hledáte marně :)).

30. května jsem spustil nový web. Cestu k němu si za 7 měsíců našlo 28 tisíc návštěvníků, kteří napsali 450 komentářů a mimo prohlížení fotografií si mohli přečíst i 26 článků s původními radami, návody či tipy. Nejvíce návštěvníků zavítalo v úterý 15. září, konkrétně 352.

V létě jsem si udělal radost fotoknihou.

Pokračuje mé fotografování pro Český svaz tanečního sportu, které si opravdu užívám a všimli si mě i v redakci časopisu DIGI foto, když chystali téma Sport. Samozřejmě jsem i rozšířil svoji fotovýbavu, kupříkladu o T-S objektiv, s kterým stále zápasím.

Na závěr to hlavní; vybral jsem ze svých fotografií ty dle mého názoru nej a tady jsou. Bohužel jich je 79 :)