Fotozavazadla

I třetí týden po sobě se věnuji odkazům na stránky, zabývající se testováním fototechniky. Tentokrát to bude o lehce opomíjených kusech výbavy – fotozavazadlech. Přenášet výbavu musí každý a orientovat se a vybrat si v dnešní záplavě značek a modelů není snadné. Mohou vám v tom ale pomoci následující weby.

Web Taschenfreak, jak už název napovídá, je posedlý fotobrašnami, fotobatohy, fotopouzdry a podobnými fotozavazadly. Najdete tu zřejmě to nejdůležitější pro výběr správné brašny - spoustu fotografií vnějšku, vnitřku, vnitřku s vyskládaným fotopříslušenstvím... a to vše přehledně seřazené podle názvu. Aktuálně se chlubí více než 5100 fotografiemi. Web je sice v němčině, ale není to prakticky vůbec na překážku. V nejhorší pomůže jako obvykle Google translator.

Cambags, to je další internetový portál od uživatelů pro uživatele.  1400 uživatelských recenzí a 3800 fotografií; vybere si opravdu každý.

A nakonec něco česky. Fotorádce spustil nový katalog brašen  a batohů. Zavazadla můžete mezi sebou porovnávat, třídit podle parametrů a podobně. Databáze je opravdu rozsáhlá.

3 Comments

 1. by David on 21/10/2009  10:52 Reply

  Super ale radši ti napíšu mail at ti tady nespamuju web. Díky

 2. by David on 20/10/2009  22:43 Reply

  Martine co používáš ty za brašny? Hledám někoho kdo by mi mohl něco říct o vestě od Newswear kterou máš v záhlaví tohoto článku. Chtěl bych si jí pořídit na focení koncertů, festivalů, atd. Díky

  • by mk on 20/10/2009  22:44 Reply

   Používám brašnu Crumpler 490 (myslím) a Newswear Chestvest. Než se začneš ptát:
   http://www.martinkozak.com/?p=2891
   :)

Leave a reply

Your email address will not be published.