Fotografie měsíce října 2014

GV1Q0804

Tohle bylo svým způsobem jedno z nejlehčích fotografování v poslední době. Prostředí bazénu v Edenu znám z dřívějška, není kdovíjak fotogenické vyjma průhledné stěny přes celou jednu delší stranu a siluety bylo hned první, co mě napadlo. Jenže “obyčejné” siluety jsem tady nafotil již před dvěma lety, proto jsem se snažil přijít s něčím novým a tím je kombinace siluet s multiexpozicí. Abych si ulehčil práci, postavil jsem fotoaparát na stativ, připojil dálkovou spoušť, předostřil si, přepnul objektiv na MF a pohodlně se usadil (snad až rozvalil) vedle. Uznávám, že pro nezaujatého pozorovatele to muselo vypadat trochu podivně, ale já jsem s výsledkem maximálně spokojený.

EXIF: 1/5 000 s, f/2,8, ISO 200, 80 mm

Krátký čas mi zajistil, že budou siluety perfektně ostré, nízkou clonu jsem použil z důvodu co největšího oddělení od pozadí. Celkově jsem mírně podexponoval, abych dostal v siluetách co nejvíce černé. Při následné úpravě jsem pouze přidal více černé a vše mírně natónoval do modro-fialové barvy.

2 Comments

  1. by Pavel on 04/11/2014  23:24 Reply

    To je primárně multiexpozice (tedy fotoaparát to udělal do jednoho souboru), nebo je to sekvence několik snímků a následně spojených v PC?

    • by mk on 04/11/2014  23:53 Reply

      Multiexpozice ve fotaku

Leave a reply

Your email address will not be published.