Foto měsíce února 2015

PoharPrahy2015_03

Fotografií měsíce února se stává snímek ze “závodu” Pražský pohár. Ten se opět konal ve Velké Chuchli v areálu dostihového závodiště, kde již třetí (pokud se nepletu) zimu po sobě nastříkali trochu sněhu a při té příležitosti tu pořádají miniaturní závod – jinak se soupeření na trati dlouhé 150 metrů nazvat nedá. Já tam šel jen z toho důvodu, že klání se koná večer za tmy a tudíž skýtá poměrně netradiční příležitost zafotit si běžky s bleskem.

Nicméně na téhle fotografii blesk použit nebyl, naopak jsem využil barevných světel,  které podél jedné rovinky rozestavěli pořadatelé. Největší problém jsem měl s ostřením, neboť světla bylo opravdu málo. Nakonec bylo jistější používat staré dobré předostření. Snímek pochází z tréninku mezi závody, jinak se na pozadí stále někdo motal.

EXIF: 1/320 s, f/1,8, ISO 4000, 200 mm – objektiv Canon EF 200 mm f/1,8L

Expoziční údaje odpovídají světelným podmínkám; 1/320 s dostačovala pro zastavení pohybu, při použití kratšího času bych musel zbytečně zvyšovat citlivost, čím by vylezl šum. Kromě ořezu a dodatečného vyvážení bílé (mám raději studenější ladění) neproběhly žádné zvláštní úpravy.

Leave a reply

Your email address will not be published.