Best of 2017

 
Rok 2017 je za námi a je načase ho zrekapitulovat. A hezky měsíc po měsíci.

Leden 2017

 
Rozhodně největší událostí (nejen) ledna byla má druhá účast na Rally Dakar v týmu Tatra Buggyra Racing. Závod to byl náročný nejen pro techniku, ale i pro lidi, zejména kvůli nevyzpytatelnému počasí. Zažili jsme 45° ve stínu i prudké lijáky, prašné bivaky i ty zatopené vodou. Přečtěte si moje dakarové zápisky

Únor 2017

 
V únoru se konečně vydařilo počasí a vyrazil jsem podruhé v životě do Svatého Mořice na White turf, legendární dostihy na zamrzlém jezeře. Všem milovníkům dostihů vřele doporučuji. Také jsem poprvé fotil tradiční dračí lodě netradičně v bazénu

Březen 2017

 
V březnu jsem testoval bateriový studiový blesk Photon Europe HD 610, mimo jiné na hobby motokrosové trati Třebíz. Přečtěte si jeho recenzi.

Duben 2017

 
Duben proběhl ve znamení vodních sportů. Napřed MČR ve veslování na dlouhé dráze a poté Krakonošovo labíčko, legendární závod ve sjezdu divoké řeky, který se koná jednou za dva roky, když se upouští vodní nádrž Labská.

Květen 2017

 
Moje premiéra s fotoaparátem na americkém sportu zvaném roller derby. A také v Hořicích na 300 zatáčkách Gustava Havla. Tam ostatně vznikla fotka, ze které mám v roce 2017 největší radost. Poznáte, která to je? Na ME ve veslování v Račicích jsem měl půjčený Canon EF 600 mm F4 L IS II a spolu s konvertorem 2× jsem z něj dostal hustých 1200 mm! A také jsem rozšířil fotovýbavu nákupem objektivu Irix 11 mm f4 v provedení Blackstone. Aktuálně jde (spolu s Canonem 11–24) o nejširší rektilineární objektiv dostupný pro FF přístroje.

Červen 2017

 
Erzbergrodeo mě v roce 2016 uchvátilo natolik, že jsem ho nemohl vynechat ani letos.

Červenec 2017

 
Jako jeden z prvních v ČR jsem se stal majitelem Sigmy 14 mm f1,8 Art. Po půl roce jsou dojmy smíšené; objektiv je to skvělý, tedy pokud zaostří. Zdá se, že Sigma se staré bolesti stále nezbavila.

Srpen 2017

 
Opět fotografická premiéra, tentokrát na požárním sportu. V Praze se totiž konalo mistrovství republiky. A kromě toho jsem se stihl v srpnu oženit :)

Září 2017

 
Září jsem strávil v nejlepší společnosti – testoval jsem totiž Sony A9. Třeba na tanečním sportu. Výsledek testování s Canon skly si můžete přečíst.

Říjen 2017

 
V říjnu jsem fotil na nádherném Hamerském potoku tradiční sjezd divoké řeky.

Listopad 2017

 
Opět další premiérový sport, tentokrát skateslalom. A kromě toho jsem se po mnoha vrátil jako akreditovaný fotograf na Pražský rallysprint.

Prosinec 2017

 
Sepsal jsem článek Best of 2017 a doplnil  jej o výběr nejlepších fotografií za uplynulý rok :) Tady jsou.

2 Comments

  1. by Honza on 03/01/2018  01:05 Reply

    Protože teď řeším špinavý čip a současně vidím toho Tvého kolegu z Dakaru, rád bych se zeptal co Ty a čištění snímače? Ty fotíš pořád na plnou díru, takže to asi moc neřešíš, co? Nebo se pletu? Jako nevyznavač více těl musíš ale taky pořád přehazovat objektivy. Ty ceny za čištění jsou ale hrozné. Na druhou stranu, když jsem si konečně našetřil na vysněný FF, nechci to hned nějak zprznit. Teď jsem ale fotil na f8 na tom sněhu už je to dost vidět :-(

    • by mk on 04/01/2018  08:48 Reply

      Čistím si sám. Dřív vatovými tyčinkami do uší, teď buď antistatickým štětcem Vincent nebo gelovou tyčinkou Eyelead. Hlavně se toho nebát, v podstatě tam nejde nic zkazit nebo zničit.

Leave a reply

Your email address will not be published.